Loader siden

Tilmelding

Workshop & Informationsaften

Aarhus, Middelfart & København

Mindfulness gennem bevægelse

Aarhus & København


27. november


Nye datoer til foråret

Prøveperson

Prøveperson til eksamen

Du tilmelder dig til at få information næste gang der er eksamen.


AarhusKøbenhavn


 

 

Terapeutliste

TILMELDING TIL TERAPEUTLISTE

Er du Master eller Psykoterapeut uddannet fra Hypnose Skolen eller Psykoterapeut Akademiet kan du tilmelde dig listen herunder.

Det koster 500 kr. om året at være på listen.

Medlemsskabet løber et år af gangen. Følgende SKAL være opfyldt for at figurere på listen:

  • Du skal være master uddannet i Hypnose & NLP eller Hypnose Psykoterapeut
  • Du skal være praktiserende, ikke nødvendigvis på fuld tid. Kontakt skolen for godkendelse, hvis du praktiserer på mindre end halv tid.
  • Du skal linke til Hypnose Skolen på din hjemmeside













Ikke oplystJaNej


Ikke oplystJaNej


Ikke oplystJaNej


Ikke oplystJaNej


FuldtidDeltid






Uddannelser

Hypnoterapeut & NLP Practitioner

Hypnoterapeut & NLP Practitioner i Aarhus

Mødetider: Torsdag - søndag kl. 9-17
Adresse: Åbogade 40, 8200 Aarhus N.

Pris: 29.900 kr. ex. moms
Reservationsbeløb: 6.000 kr. ex. moms

Starter:
Monday 30 November -1
09:00
Slutter:
Monday 30 November -1
17:00
29.900 Kr

Hypnoterapeut & NLP Practitioner Middelfart

Mødetider: Torsdag - søndag kl. 9-17
Adresse: Borgmestergaarden, Havnegade 69, 5500 Middelfart

Pris: 29.900 kr. ex. moms
Reservationsbeløb: 6.000 kr. ex. moms

Starter:
Monday 30 November -1
09:00
Slutter:
Monday 30 November -1
17:00
29.900 Kr

Hypnoterapeut & NLP Practitioner i København

Mødetider: Torsdag - søndag kl. 9-17
Adresse: Kastanie Allé 4, 2720 Vanløse

Pris: 29.900 kr. ex. moms
Reservationsbeløb: 6.000 kr. ex. moms

Starter:
Monday 30 November -1
09:00
Slutter:
Monday 30 November -1
17:00
29.900 Kr

Hypnoterapeut

Hypnoterapeut Aarhus

Mødetider: Lørdag- søndag kl. 9-17

Starter:
Monday 30 November -1
09:00
Slutter:
Monday 30 November -1
17:00
23.995 Kr

Hypnoterapeut Middelfart

Starter:
Monday 30 November -1
09:00
Slutter:
Monday 30 November -1
17:00
23.995 Kr

Hypnoterapeut København

Mødetider: Lørdag -søndag kl. 9-17

Starter:
Saturday 14 October 2017
09:00
Slutter:
Sunday 26 August 2018
17:00
23.995 Kr

NLP Practitioner

NLP Practitioner Aarhus

Starter:
Monday 30 November -1
09:00
Slutter:
Monday 30 November -1
17:00
23.995 Kr

NLP Practitioner Middelfart

Starter:
Monday 30 November -1
09:00
Slutter:
Monday 30 November -1
17:00
23.995 Kr

NLP Practitioner København

Starter:
Monday 30 November -1
09:00
Slutter:
Monday 30 November -1
17:00
23.995 Kr

Master Hypnoterapeut & Master NLP Practitioner

Master Hypnoterapeut & Master NLP Practitioner Aarhus

Mødetider: 9-17
Dage: Torsdag - søndag

Pris: Kr. 29.900,-
Reservationsbeløb: Kr. 6.000,-
Ovenstående beløb er ex. moms.

Adresse: Åbogade 40, 8200 Århus N.
Kontakt skolen ved spørgsmål: mail@hypnoseskolen.dk

Starter:
Thursday 12 October 2017
09:00
Slutter:
Sunday 16 September 2018
17:00
29.900 Kr

Master Hypnoterapeut & Master NLP Practitioner Middelfart

Mødetider: 9-17
Dage: Torsdag - søndag

Pris: Kr. 32.900,-
Reservationsbeløb: Kr. 6.900,-
Ovenstående beløb er ex. moms.

Adresse: Borgmestergaarden, Havnegade 69, 5500 Middelfart
Kontakt skolen ved spørgsmål: mail@hypnoseskolen.dk

Starter:
Tuesday 04 April 2017
15:00
Slutter:
Tuesday 04 April 2017
17:00
29.900 Kr

Master Hypnoterapeut & Master NLP Practitioner København

Mødetider: 9-17
Dage: Torsdag - søndag

Pris: Kr. 29.900,-
Reservationsbeløb: Kr. 6.000,-
Ovenstående beløb er ex. moms.

Adresse: Kastanie Allé 4, 2720 Vanløse
Kontakt skolen ved spørgsmål: mail@hypnoseskolen.dk

Starter:
Thursday 28 September 2017
09:00
Slutter:
Sunday 09 September 2018
17:00
29.900 Kr

Master Hypnoterapeut

Master Hypnoterapeut Aarhus

Starter:
Monday 30 November -1
09:00
Slutter:
Monday 30 November -1
17:00
23.995 Kr

Master Hypnoterapeut København

Starter:
Saturday 30 September 2017
09:00
Slutter:
Sunday 09 September 2018
17:00
23.995 Kr

Master NLP Practitioner

Master NLP Practitioner Aarhus

Mødetider: Torsdag - fredag kl. 9-17

Starter:
Saturday 22 April 2017
09:00
Slutter:
Saturday 22 April 2017
17:00
23.995 Kr

Master NLP Practitioner København

Mødetider: Torsdag - fredag kl. 9-17

 

Starter:
Saturday 22 April 2017
09:00
Slutter:
Saturday 22 April 2017
17:00
23.995 Kr

Reg. Hypnose Psykoterapeut 3 & 4 år.

3. & 4. år Reg. Hypnose Psykoterapeut Aarhus

Der betales for 1 år af gangen.

Pris pr. år:  Kr. 29.900,-

Prisstigning fra januar 2018 til kr. 32.900 ,-

Starter:
Monday 30 November -1
09:00
Slutter:
Monday 30 November -1
17:00
29.900 Kr

3. & 4. år Reg. Hypnose Psykoterapeut København

Der betales for 1 år af gangen.

Pris pr. år:  Kr. 29.900,-

Prisstigning fra janaur 2018- til kr. 32.900 ,-

Starter:
Thursday 05 October 2017
09:00
Slutter:
Monday 09 September 2019
17:00
29.900 Kr

Spirituel Hypnoterapeut


Essensforvandling
Familieopstillinger
Hypnose & Spiritualitet 1
Hypnose & Spiritualitet 2
Krop & Sind
Transpersonlig Hypnoterapi
Klinikvejledning





Master Hypnoterapeut & Master NLP Practitioner
Hypnose Psykoterapeut

Efter tilmelding modtager du en mail med kursus datoer og faktura.

Kurser

Essensforvandling

Essensforvandling Aarhus

Starter:
Saturday 24 February 2018
09:00
Slutter:
Sunday 25 February 2018
16:00
2.995 Kr

Essensforvandling København

Starter:
Saturday 10 February 2018
09:00
Slutter:
Sunday 11 February 2018
16:00
2.995 Kr

Hypnose med børn

Hypnose med børn Aarhus

Starter:
Monday 30 November -1
09:00
Slutter:
Monday 30 November -1
17:00
2.995 Kr

Hypnose med børn København

Starter:
Saturday 17 March 2018
09:00
Slutter:
Sunday 18 March 2018
17:00
2.995 Kr

Klinikvejledning & Markedsføring

Klinikvejledning & Markedsføring Aarhus

Starter:
Monday 04 December 2017
09:00
Slutter:
Monday 04 December 2017
17:00
1.995 Kr

Klinikvejledning & Markedsføring København

Starter:
Monday 06 November 2017
09:00
Slutter:
Monday 06 November 2017
17:00
1.995 Kr

Hypnose & Spiritualitet 1

Hypnose & Spiritualitet 1 i Aarhus

Starter:
Thursday 03 May 2018
09:00
Slutter:
Sunday 06 May 2018
17:00
4.995 Kr

Hypnose & Spiritualitet 1 i København

Starter:
Thursday 04 May 2017
09:00
Slutter:
Sunday 07 May 2017
17:00
4.995 Kr

Hypnose & Spiritualitet 2

Hypnose & Spiritualitet 2 i Aarhus

Starter:
Sunday 25 November 2018
09:00
Slutter:
Wednesday 28 November 2018
17:00
4.995 Kr

Hypnose & Spiritualitet 2 i København

Starter:
Thursday 19 October 2017
09:00
Slutter:
Sunday 22 October 2017
17:00
4.995 Kr

Transpersonlig Hypnoterapi

Transpersonlig Hypnoterapi i Aarhus

Starter:
Thursday 21 February 2019
09:00
Slutter:
Sunday 24 February 2019
17:00
5.395 Kr

Transpersonlig Hypnoterapi i København

Starter:
Thursday 07 February 2019
09:00
Slutter:
Sunday 10 February 2019
17:00
5.395 Kr

Avanceret Analytisk Hypnoterapi

Avanceret Analytisk Hypnoterapi i Aarhus

Starter:
Thursday 18 January 2018
09:00
Slutter:
Sunday 21 January 2018
17:00
4.995 Kr

Avanceret Analytisk Hypnoterapi i København

Starter:
Thursday 11 January 2018
09:00
Slutter:
Sunday 14 January 2018
17:00
4.995 Kr

Krop & Sind

Krop & Sind i Aarhus

Starter:
Thursday 15 November 2018
09:00
Slutter:
Sunday 18 November 2018
17:00
4.995 Kr

Krop & Sind i København

Starter:
Thursday 01 November 2018
09:00
Slutter:
Sunday 04 November 2018
17:00
4.995 Kr

Angst & Traume

Angst & Traume i Aarhus

Starter:
Monday 30 November -1
09:00
Slutter:
Monday 30 November -1
17:00
4.995 Kr

Angst & Traume i København

Starter:
Monday 30 November -1
09:00
Slutter:
Monday 30 November -1
17:00
4.995 Kr

Stresshåndtering

Stresshåndtering i Aarhus

Starter:
Thursday 09 November 2017
09:00
Slutter:
Sunday 12 November 2017
17:00
4.995 Kr

Stresshåndtering i København

Starter:
Thursday 02 November 2017
09:00
Slutter:
Sunday 05 November 2017
17:00
4.995 Kr

Parterapi

Parterapi i Aarhus

Starter:
Thursday 25 April 2019
09:00
Slutter:
Sunday 28 April 2019
17:00
5.395 Kr

Parterapi i København

Starter:
Thursday 04 April 2019
09:00
Slutter:
Sunday 07 April 2019
17:00
5.395 Kr

Sexologi

Sexologi i Aarhus

Starter:
Thursday 12 April 2018
09:00
Slutter:
Sunday 15 April 2018
17:00
4.995 Kr

Sexologi i København

Starter:
Thursday 19 April 2018
09:00
Slutter:
Sunday 22 April 2018
17:00
4.995 Kr

Psykopatologi & Farmakologi

Psykopatologi & Farmakologi i Aarhus

Starter:
Saturday 16 March 2019
09:00
Slutter:
Sunday 17 March 2019
17:00
3.495 Kr

Psykopatologi & Farmakologi i København

Starter:
Saturday 09 March 2019
09:00
Slutter:
Sunday 10 March 2019
17:00
3.495 Kr